Të dashura nëna dhe motra më lejoni që në këtë 8 Mars t’ju përcjell urimet e përzemërta me shprese dhe dëshire se jeni mirë.
Sot është dita e të drejtave tuaja, ndaj uroj që më shumë, kjo ditë të na shërbej si dita e sensibilizimit për të drejtat tuaja sublime, për më shumë respekt në familje, shoqëri dhe vendet tuaja të punës.
Jam i lumtur që ktu në zonen tonë, dhuna ndaj grave nuk është shqetësuese.
E di, edhe ky 8 Mars shumë nga ju i gjen pa punë dhe në sfida ekonomike. Lus Zotin të na e bëj të lehtë këtë sfidë për hapjen e vendeve të reja të punës. Unë inkurajoi çdo njeren prej jush të reagoni sa her ju cenohen të drejtat dhe lirit tuaj.
Teksa percjell urimet e përzemërta për ato më të moshuarat ndër ne, duke ju uruar jetë të gjatë e të lumtur, nuk le pa uruar të gjithë nënat e motrat që përmes profesioneve të tyre kontribuojnë aq fort për shoqërinë tonë. Urimi I veçantë për të gjithë koleget që punojnë në bashki dhe njësitë administrative. Jamë I lumtur që janë dominuese dhe kontribuojnë aq fort për ktë vendin ton të begat, duke sfiduar shpesh vështirësit që ju shkaktohen, ndonjë herë dhe nga politika e pisët.
Dhe s’fundi një urimi dhe për grat dhe vajzat e familjes Gjonaj, bija dhe gra që kanë qenë gjithnjë shtylla e harmonisë në familjen tonë të madhe.
Si sot qofshi të gëzuara dhe në festë të gjithë Ju vajzat dhe grat e Pukës.

Përzemërsisht!

Gjon GJONAJ