4Në qytetin e Pukës u zhvillua  Panairi i produkteve bujqësore, blegtorale, punimeve të dorës dhe gatimeve me produkte lokale. Organizimi i përvitshëm i Shoqatës “Agro Puka” i cili vjen për të dymbëdhjetin vit me radhë solli këtë vit fermer nga të gjithë zonat e bashkisë së Pukës dhe me gjërë.
Kryebashkiaku, z. Gjon Gjonaj i shoqëruar dhe nga Kordinatori Politik, z. Paulin Luli dhe autoritete të tjera lokale5 teksa ishte i pranishëm në ceremonin e hapjes së panairit u shpreh se ishin organizime të tilla që tregonin vlerat e Pukës. Teksa ka vizituar më tej panairin, kryebashkiaku Gjonaj ka bashkëbiseduar 6me fermerët dhe blegtorët pukjanë me të cilët diskutoj rreth vështirësve, ndërsa premtoj angazhimin maksimal të bashkisë Pukë në veprimtarinë e tyre. “Viti që vjen, do të jetë viti i vemendjes për bujqësinë dhe zonat rurale” u shpreh kryebashkiaku teksa premtoj dhe kushte për tregun e produkteve lokale.

910111278po