2Fshati Plet në terësi, dhe në veçanti lagjia Uragji, e cila ndodhet buzë rrugës përgjatë aksit nacional Shkodër Pukë në njësin Administrative Luf-Qerret prej vitesh është lënë në 3harresë.
Rruga e zonës edhe pse nuk është e gjatë ishte kthyer në makth për banorët teksa pjesa fundore e saj ishte e pakalueshme.
Përball një situate të till kryebashkiaku, z. Gjonaj vendosi prioritet ndërhyrjen për normalizimin e situatës dhe prej ditësh po vijon puna për dranazhimin e aksit rrugorë, ndërkoh që është ndërhyrë dhe në ndërtimin e mureve mbajtëse përgjatë këtij segmenti.
4Përgjatë rrugës rreth 2 kilometër të gjat, bashkia po intalin dhe tubin e Ujit të pijshëm në mënyrë që të zgjidhet edhe ky problem. Për pak ditë shpresojme që edhe banorët e kësaj zone të mos sfidohen më nga problem të infrastrukturës, siç ka ndodhur deri tani.