18699556_454388391563786_3805213268547499439_oTë dashur vëllezer dhe motra të besimit islam, në këtë fillim të muajit të Ramazanit, më lejoni t’ju uroj agjërim të lehtë dhe të pranuar. Qoft një muaj i begatisë tuaj shpirtërore dhe më gjër, qoft muaji i shpresës së madhe për shpërblimin e sakrificës tuaj sublime në emer të Zotit dhe për Zotin.
Të privohesh nga të ngrenit dhe të pirit për një përiudhe afro 18 orëshe, është tregues i besimit të pastër, i shpirtrave që shprese e besim kanë krijuesin e tyre, është një obligim që realizohet fal dashurisë hyjnore.
Si kryetar I bashkisë Pukë, por dhe si bashkqytetar I Juaji, më lejoni të uroj agjërim të pranuar. Qoft kjo formë e adhurimit tuaj,force për paqen, për faljen, për dashurin, për mikuptimin dhe tolerancën .
Ky muaj, uroj qe t’ju shërbejë të gjithë qytetarëve të bashkisë Pukë, në ushtrimin e ndjenjës së solidaritetit me njëri tjetrin, të jemi sa më human me ata që kanë nevojë dhe të rrugëtojmë të gjithë bashkë drejt sukseseve të reja, që po përjeton Puka, fal investimeve tashmë të nisura.
Dhe një here Urime të përzemërta për të gjithë ju bashkvendasit e mi, e në vecanti për besimtaret myslima që I nënshtrohen regjimit hyjnor nën atmosferen e agjërimit dhe Ramazanit.
Agjërim të lehtë!
Sinqerisht!