qerrettttAshtu siç kishte premtuar kryebashkiaku i Pukës, z. Gjon Gjonaj, segmenti rrugor nga qendra e fshatit Qerret i vogël deri tek varrezat , por dhe shërbime të tjera në rrugen që lidh fshatin me qytetin e Pukës kanë përfunduar, duke lehtësuar sado pak jeten e banorve të fshatiti Qerret i vogël, të cilët përballeshin me mungesen e rruges drejt varrezave, por dhe me rrugen e shkatërruar në drejtim të Pukës.
Kreu I bashkise z. Gjon Gjonaj i shoqeruar nga zëvëndëskryetari , z. Artan Zaja, administratori i njësisë administrative Qelëz, z. Gjergj Gega dhe nënprefekti z.Gjon Dodaj inspektoi përfundimin e punimeve të kryera në zonen e harruar prej 25 vitesh.
Teksa zhviloj një takim më banorët e Qerretiti të vogël, kryebashkiaku Gjonaj tha se u arrit një objektiv i jashtzakonshëm, por puna do të viojë në shërbim të banorve të kësaj zone. qerrettt
Banorët e konsideruan hapjen e rrugës së varrezave si një investim jetik, pasi në çdo rast mortor ato ndjeheshin përball vështirësive të panumërta për transportin drejt varrezave të Qerretit të vogël.
Kryebashkiaku I Pukës, Gjon Gjonaj ka shpallur aksionin për evitimin e të gjithë problematikave sa I përket, rrugëve, urave, dhe ujësjëllësve, ndaj dhe në këtë kuadër puna po vijon dhe në fshatra të tjerë të bashkisë Pukë