PËRKUJTOHET 5 MAJI, DITA E DËSHMORVE TË ATDHEUT

Bashkia e Pukës organizoj sot një sër veprimtarish në kuadër të 5 Majit, ditës së Dëshmorve të Atdheut. Veprimtarit përkujtimore nisen me montazhin muziko-letrar përgatitur nga artistët e Pallatit të Kultururës “Ndue Shyti”, ndërsa kreu I bashkisë z. Gjon Gjonaj priti në zyren e tij familjarë të Dëshmorve të Atdheut në zonen e Pukës.

KRYEBASHKIAKU GJONAJ MESAZH NGUSHËLLIMI PËR NDAJRJEN NGA JETA TË Prof.Dr.ELEZ SELIMI

Sot një tjetër emer i shquar që Puka ja dhuroj Shqipërisë u nda nga jeta duke na lënë pas vepren e tij të madhe, inteligjencen e pashoq dhe shembullin se drejt dijes kurr nuk duhet pushuar se ecuri.
Teksa me keqardhje të madhë mësova ndarjen nga jeta të Prof. Dr. Elez Selimit, kti biri të shquar të Pukës që ishte kudo një ambasador I vyer I vlerave tona, me lejoni ti shpreh ngushëllimet e sinqerta familjes, të afërmve, kolegëve, studentëve, por dhe mijëra pacientëve që ju ka shpëtuar jeten, Dr.Elezi